منوی دسته بندی

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت کنید!

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت کنید!

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت کنید!

مطمئنا خیلی از شما دنبال نرم افزاری در زمنیه ی سلفژ و نت خوانی هستید. برای کسی که می خواهد وارد دنیای موسیقی به خصوص آهنگسازی شود باید گوش قوی داشته باشد. در این پست یک نرم افزار فوق العاده قوی در زمینه ی سلفژ و نت خوانی می خواهیم معرفی کنیم.

کسانی که به کلاس سلفژ و نت خوانی می روند قطعا نیاز دارند به تمرینات موثر ، در این پست می خواهم نرم افزاری را به شما معرفی کنم که با آن به راحتی می توانید تمرین سلفژ انجام دهید. عزیزانی که دوره ی تئوری موسیقی را دیده اند می توانند با این نرم افزار تمرین نت خوانی را انجام دهند نرم افزار بسیار قدرتمندی است.

در این نرم افزار هم تمرینات مربوط به سلفژ و هم نت خوانی آمده است ویژگی های بسیار جالبی دارد در ادامه ی این پست ویژگی های این نرم افزار  مفصل توضیح داده می شود.

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت کنید!

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت کنید!

با این نرم افزار شما می توانید قدرت و حس شنوایی خود در موسیقی را بالا ببرید. یکی از مهمترین مهارت هایی که هر موزیسین باید آن را داشته باشد مهارت های شناخت نت ها و درک ریتم است.

در این نرم افزار تمرینات حرفه ای برای درک ریتم در نظر گرفته شده است. فیگورهای مختلف را برای شما در نظر گرفته است و می توانید تمرین ریتم خوانی را هروز یا هر زمانی انجام دهید به شما نمره می دهد و از شرایطتان شما را آگاه می کند.

اگر می خواهید فواصل و اکورد ها را تشخیص دهید این نرم افزار تمریناتی در نظر گرفته است که در آن انواع شکل هایی که به شما کمک می کند تا گوشتان در تشخیص فواصل قوی شود را آماده کرده و میتوانید هروز تمرین کنید و مهارت خود را در تشخیص اکورد ها و فواصل قوی کنید.

این نرم افزار از چند بخش تشکیل شده است؟

این نرم افزار سه بخش دارد:

Ear training :

در این بخش تمرینات مربوط به مهارت های تقویت گوش قرار داده شده برای کسانی که قصد انجام تمرینات سلفژ را دارند بسیار این بخش کمک می کند.

قسمت اول interval Exercises :

این بخش تمرینات مربوط به فواصل است که از چند تمرین شامل تمرینات مربوط به تشخیص فواصل با گوش و مقایسه ی فواصل و تشخیص فواصل از روی حامل و خواندن فواصل در قسمت تشخیص فواصل ابتدا نرم افزار فواصل را برایتان اجرا می کند و شما می بایست نوع فاصله را تشخیص دهید که سوم بزرگ یا کوچک هست یا فاصله های دیگر.

در قسمت مقایسه ی فواصل تمرین جالبی که دارد این است برای شما فواصلی را اجرا می کند و شما باید تشخیص دهید کدام بزرگتر و کدام کوچکتر است این تمرین در تقویت گوش شما در تشخیص فواصل بسیار موثر است.

در قسمت خواندن فواصل نرم افزار برای شما نت ها را با فواصل مختلف اجرا می کند سپس از شما می خواهد که شما نیز آنرا با صدای خود اجرا کنید صدای شما از طریق میکروفن گوشی به نرم افزار انتقال داده می شود اگر صحیح باشد و فالش نباشد نرم افزار تائیدش می کند. به شما امتیاز می دهد شما می توانید از وضعیت خود در هر تمرین با خبر بشید و اگر نیاز به تمرین بیشتر در هر بخش داشته باشید کاملا مشخص می شود و این به شما کمک می کند بدانید دقیقا باید در کدام قسمت متمرکز شوید.

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت کنید!

سلفژ و نت خوانی با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear

 

در قسمت خواندن فواصل از روی خطوط حامل نیز تمریناتی برای شما در نظر گرفته شده است که می توانید این تمرینات را انجام داده و مهارت خود را در تشخیص فاصله از روی خطوط حامل تقویت کنید .

شما می توانید این نرم افزار را در طول یادگیری سلفژ به خوبی استفاده کنید چرا که واقعا نرم افزار قوی در زمنیه ی سلفژ می باشد.

Scale Exercises :

در این قسمت تمرینات مربوط به گام های مهم موسیقی قرار داده شده است هم مینور و هم ماژور شامل قسمت تشخیص گام از روی صدای نت ها است تشخیص گام از روی خطوط حامل و در نهایت تشخیص دقیق نت های ملودی به عبارتی دیکته ی موسیقی در این قسمت نیز تمرینات بسیار مفیدی در نظر گرفته شده است.

قسمت تشخیص نت های ملودی فوق العاده است برای کسانی که در تشخیص نت های ملودی ضعف دارند و می خواهند تقویت شوند یک نکته ای را هیچ وقت فراموش نکنید سلفژ چیزی نیست که شما با یک بار کلاس رفتن قوی شوید مهمتر از کلاس تمرین است این نرم افزار در کنار تمرین یک تفریح نیز به حساب می آید جوری طراحی شده است که شما اگر ساعت ها تمرین کنید احساس خستگی نمی کنید.

Chord Exercises :

در این قسمت نیز تمرینات تشخیص آکورد ها را قرار داده این قسمت را به کسانی که دوره ی تئوری و هارمونی سایت اموزش چارگاه را دیده اند توصیه می کنیم چرا که گوش شما را برای تشخیص اکورد ها و توالی آکوردها بشدت قوی می کند. بخش های مختلفی دارد اعم از تشخیص اکورد ها اکورد های معکوس و توالی آکورد ها و خواندن اکورد ها از روی خطور حامل به طور کلی برای کسانی که ضعف تشخیص گوشی اکورد را دارند مناسب است و البته هنر آموزان هارمونی نیز بسیار این تمرینات برایشان مفید است.

قسمت دوم rhythm Exercises :

در این قسمت نیز تمرینات مربوط به تقویت مهارت های درک ریتم را دارد قبلا نرم افزار تقویت ریتم را به شما معرفی کرده بودیم این قسمت نیز به مانند همان نرم افزار بسیار مناسب است برای کسانی که ضعف درک ریتم دارند و مثلا کسانی که نمی توانند روی ریتم اجرا کنند مدام از ضرب اصطلاحا میوفتند. این نرم افزار با فیگورهای ریتمیک مختلف به شما کمک می کند با اجرای انها براساس مکانیسمی که طراحی کرده درک ریتم خود را تقویت کنید بسیار تمریناتش موثر است پیشنهاد می کنم حتما تمرینات این قسمت را انجام دهید.

بخش های جالبی دارد یکی از بخش ها دیکته ی ریتم است! بله دیکته ی ریتم نرم افزار برای شما الگوهای ریتمیک را اجرا می کند شما باید ارزش زمانی نت ها را دقیق تشخیص دهید. تمرینات هم در کسر میزان های مختلف در نظر گرفته شده است.

تمرین مهم دیگر تقویت ریتم برای نوازنده ها مناسب است. معمولا نوازنده هایی که مشکل درک ریتم دارند نمی توانند با گروه اجرا روی ریتم اجرا کنند این تمرین بسیار به آنها کمک می کند. در این تمرین نرم افزار الگوی ریتمیک را اجرا می کند و مترونومی را برای شما روشن می کند شما براساس تمپویی که نرم افزار در نظر گرفته است الکوی ریتمیک را با ضربه زدن روی صفحه ی گوشی در محل مورد نظر اجرا می کنید و اگر روی ضرب باشید نرم افزار به شما نمره ی کامل را می دهد اگر نباشید تکرار می کند و به شما می گوید که در این الگو ضعف دارد.

همین نمره دادن این نرم افزار و روشن کردن وضعیت شما بسیار مهم است چرا که شما متوجه می شوید که در چه مرحله ای هستید آیا نیاز به تمرین بیشتر دارید یا خیر!

قسمت سوم بخش های مختلفی برای تمرین سلفژ دارد از تمریناتی که در نت خوانی به شما کمک می کند و از همه مهتر بخش pitch trainers است که به شما در تقویت گوشتان در موسیقی بشدت کمک می کند. شاید شنیده باشید می گویند فلانی گوشش Absolute است یعنی هر نتی را شما به صدا در آورید سریع تشخیص می دهد که آن نت چیست و دقیق به شما می گوید هر چقدر در این مهارت قوی تر باشید در موسیقی نیز موفق تر هستید. بیشتر نوابغ موسیقی این خصلت را داشتند. شما نیز می توانید با این تمریناتی که در این نرم افزار برای رسیدن به این مهارت در نظر گرفته گوش خود را تقویت و هر روز بهتر شوید. چرا که رسیدن به این هدف کمی ممارست و تمرین می خواهد. شما اگر با این نرم افزار تمرین کنید شک نکنید به این هدف می رسید چرا که این نرم افزار خداق بهترین حالت تمرین را برای شما طراحی کرده است.

شما در هر قسمت می توانید این تمرینات را مطابق با نیاز خود تغییر دهید.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evilduck.musiciankit&hl=en” icon=”” target=”true”]دانلود از گوگل پلی[/button]

این مقاله متعلق به سایت آموزش موسیقی چارگاه است.

مدیریت سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *