قدم اول آموزش موسیقی
خوانندگی را از کجا و چگونه شروع کنم؟ برای خوانندگی چه چیزهایی باید یادبگیریم؟

خوانندگی را از کجا و چگونه شروع کنم؟ برای خوانندگی چه چیزهایی باید یادبگیریم؟

خوانندگی را از کجا و چگونه شروع کنم؟ برای خوانندگی چه چیزهایی باید یادبگیریم؟ 

یکی از لذت بخش ترین و وسوسه کننده ترین فعالیت های هنری در زمینه ی موسیقی خوانندگی می باشد. خوانندگی علاقمندان بسیاری را در تمام کشور ها به تمام زبان ها دارد. همه ی ما علاقه داریم حرف های خود را به زبان موسیقی همراه با یک ملودی زیبا بیان کنیم. در دوره ی رایگان آموزش موسیقی گفته شد که قدم اول چیست؟ حال کمی در اینجا بیشتر به این موضوع می پردازیم. ضمن اینکه در ادامه ویدئو نیز قرار داده شده است.

خوانندگی را از کجا و چگونه شروع کنم؟ آیا همه می توانند خواننده شوند؟ آیا همه صدای خوبی دارند؟

اما آیا همه می توانند خواننده شوند؟

تقریبا بیشتر اساتید آواز وقتی این سوال را از آنها می پرسید یک جواب می دهند!

بله همه می توانند بخوانند!

از نظر خیلی از اساتید آواز و خوانندگی هر کسی که حنجره ی سالمی داشته باشد می تواند با تمرین آواز بخواند و خوانندگی کند! بسیاری این نگرانی را دارند که شاید صدای خوبی نداشته باشند اما این مسئله کاملا نسبی است اگر شما تمرین کنید و صحیح بخوانید قطعا تعدادی هستند که از خواندن شما لذت ببرند فراموش نکنید آنهایی که اکثریت می گویند صدای خوبی دارند هم باز هم تعدادی هستند که از صدای آنها لذت نبرند و برایشان ناخوشایند باشد پس چیزی که مهم اس صحیح خواندن است که با تمرین و آموزش اصولی میسر می شود.

سوال چگونه خوانندگی کنیم و اصلا خواننده شویم؟

برای خواننده شدن شما باید چند قدم مهم بردارید ابتدا یادگیری تئوری و سلفژ می باشد.

شاید ندانید اما خیلی از خواننده های حرفه ای کشور ما نمی توانند به صورت زنده کوک اجرا کنند. همه ی شما کنسرت خواننده های معروف رفته اید از بین این همه خواننده فقط تعداد کمی از آنها می تواننده کوک و بدون ایراد اجرا کنند. دلیلش چیست؟

تصورات غلط:

کامپیوتر می تواند خوانندگی من را خوب کند؟

متاسفانه خیلی از افراد این تصور را دارند اگر توانایی کوک خوانی را نداشته باشند کامپیوتر می تواند این مسئله را حل کند اما این کاملا دیدگاه غلطی است!

چرا که تجربه نشان داده است که استفاده زیاد و بیش از حد برخی پلاگین ها و تیون کردن های شدید روی وکال باعث می شود صدایی غیر طبیعی بشنویم. پس اینکه شما کوک نخوانید به امید آنکه نرم افزار ها این ضعف را پوشش می دهند کاملا اشتباه است برعکس هر چقدر شما کوک بخوانید طوری که در مرحله پردازش کمتر نیاز به تیون کردن و برخی پلاگین ها جهت نتیجه بهتر داشته باشیم هم نتیجه طبیعی تر و هم دلنشین تر خواهد بود! سوای این موضوع واقعا چرا یک خواننده نباید توانایی زنده خواندن را داشته باشد؟!

پس اولین مرحله یادگیری تئوری و سلفژ است. در مرحله بعد صداسازی باید یادبگیرید.

برای یادگیری اصولی تئوری موسیقی با ما قدم های زیر را بردارید:

  1. قدم صفر کلیک کنید.

  2. قدم یک کلیک کنید.

  3. یادگیری تئوری موسیقی تکمیلی کلیک کنید.

یادگیری صدا سازی و تکنیک های آواز به شما کمک می کند از ظرفیت صدایتان به درستی استفاده کنید بسیاری از افراد صدای دلنشینی دارند اما نمی توانند از تمام ظرفیت صدای خود استفاده کنند پس یکی از مواردی که شما را قطعا در امر خوانندگی حرفه ای می کند توانایی بالا در اصول صداسازی و تکنیک های آواز است پس این قدم را نیز باید به درستی بردارید!

اما آیا یک شبه می توان خواننده شد و آلبوم داد بیرون و کلی معروف شد؟

خوانندگی هم مثل بقیه ی حرفه ها نیاز به تمرین و صبوری دارد! توصیه ی اساتید بزرگ این است که باید تمرین تمرین و تمرین کنید و در عین حال صبور باشید و اجازه دهید صدایتان شکل بگیرد و پیشرفت کنید پس بهتر است صبور باشید و کاری که درست است را انجام دهید.

 

دانلود ویدئو

 

پیج اینستاگرام سینا اسحاقی

این مطالب را نیز ببینید!

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت کنید!

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت کنید!

سلفژ و نت خوانی را با نرم افزار فوق العاده Perfect Ear تمرین و تقویت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *