منوی دسته بندی

چه جوری بریم پیانو بخریم؟چی بخریم؟چه برندی انتخاب کنیم؟

چه جوری بریم پیانو بخریم؟چی بخریم؟چه برندی انتخاب کنیم؟

چه جوری بریم پیانو بخریم؟چی بخریم؟چه برندی انتخاب کنیم؟

در طول آموزش پیانو یکی از نگرانی هایی که هنرجوهای پیانو دارند خرید پیانو هست! معلم موسیقی باید به خوبی به هنرجوش مشورت بده و کمک کنه تا هنرجو ساز مناسب رو خریداری کنه. برای این کار چند توصیه مهم داریم اگر شما هم در انتخاب و خرید پیانو مشکل دارید با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

با یک فرد متخصص در این زمینه. نوازنده ی پیانو می داند که چه چیز هایی را باید امتحان کند. خرید کردن کار آسانی نیست و نیاز به شناخت قبلی از کالا دارد. به خصوص وقتی که بحث خرید کالای گران قیمت و حساسی مثل پیانو وسط باشد.

23

تفاوت فروشنده هایی که به نفع شما فکر و عمل می کنند با فروشنده هایی که به سود هر برند فکر می کنند را همیشه هم نمی شود تشخیص داد. پس در هر حالت با معلم خود یعنی همان معلمی که برای یادگیری پیانو به او مراجعه کرده اید به خرید ببرید. در نظر داشته باشید که سازهای دست دوم در خیلی از موارد به نفع شما هستند. مشکل داشتن ساز ها ممکن است هم در ساز نو و هم در دسته دوم پیش آید. پس در هر دو صورت با فرد متخصص به خرید بروید.

وقتی برای خرید پیانو به گالری می روید، یا خصوصیات ساز را در وب سایت فروشگاهش چک می کنید، به احتمال زیاد قرار است کمی صبر کنید و روز بعدی خرید نهایی را بزنید. طبیعتاً مقداری بودجه در دسترس شما است که تعدادی گزینه را می توان با آن مقدار انتخاب کرد. سازهای دیجیتال با تفاوت برند ها و کیفیت مواد به کار رفته شان قیمت های بسیار متفاوتی دارند. به علاوه، امکانات ساز های دیجیتال با هم متفاوت است و این باعث اختلاف قیمت آن ها می شود. پیانو های مکانیکی هم در سایز و برند و کیفیت و دقت ساخت و کیفیت قطعات تفاوت های زیادی دارند. مثلاً قد پیانو های دیواری با هم متفاوت است. قد پیانو هر چه بلند تر باشد حجم صوتی بیشتری از ساز دریافت می کنیم. راجع به هر برند تحقیق کنید و ویدیو های آن را ببینید و نظرات اشتراک گذاری شده ی مردم را راجع به آن بخوانید. سپس با مربی خود برای خرید بروید و مربی هنگام خرید، حساسیت تاچ، وزن کلاویه ها، یکسان بودن تنظیمات کلاویه ها با هم، و سلامتی جنس صدای (تمبر صوتی) ساز و چندین مورد دیر را برای شما چک می کند. معمولاً ساز ها مزایای یکسان ندارند. ممکن است یک برند، سازی با حجم صدای بسیار کمی به شما ارائه دهد ولی در آن ابعاد تمام موارد با دقت عالی با هم جور شده اند و ساز صد در صد استاندارد است. ممکن است برند دیگری طراحی و حجم صدا و راحتی و تنظیمات صندلی را بیشتر در نظر گرفته باشد ولی سازی که ارائه می دهد نصف عمر آن یکی برند را داشته باشد (که برای ساز های نو آموز این گزینه ها بسیارند). نمی توان گفت که کدام نوع از امکانات بهتر است چون که برای شخص شما و هدف شخصی شما، مربی و مشاور خودتان هم باید تعیین کند که چه خریدی بهتر است.

24

آیا واجب است پیانو مکانیکی بخریم؟

این مسأله را با مربی خود در میان بگذارید. بستگی به هدف بعدی شما دارد مثلا اگر بخواهید پیانو کلاسیک بنوازید و آن را ادامه دهید لازم است دیر یا زود یا ساز مکانیکی را بخرید و قبل از آن بین تمرین های خودتان برای تمرین با پیانو آکوستیک به آموزشگاه ها یا جایی که ساعتی به شما ساز مکانیکی اجاره دهد بروید. اگر بتوانید ساز مکانیکی بخرید با اختلاف سود کرده اید. این که پیانو دیجیتال اصلا و ابدا کارایی پیانو مکانیکی را ندارد دیگر مثل قبل صحت ندارد. با گذشت زمان و ارتقاء ساخت پیانو های دیجیتال و حساسیت آن ها دیگر مثل قبل تفاوت کیفی بین ساز مکانیکی و دیجیتال از زمین تا آسمان نیست ولی نمی شود رد کرد که تفاوت کیفیت شان کم است. در مقاله ی (کدام ساز کلاویه ای را انتخاب کنیم) راجع به تفاوت های دقیق این ساز ها توضیحات بیشتری داده شده است.

25

در آخر وقتی خرید شما نهایی شد شناسنامه ی ساز را از فروشگاه بگیرید. شماره سریال  ساز و گارانتی و مشخصات شما و فروشگاه در این شناسنامه ثبت می شود. گاهاً یک فاکتور رسمی به شما می دهند. به هر شکل شما باید یک رسید از فروشگاه داشته باشید. عموماً کوک و رگلاژ اولیه ی ساز و حمل تخصصی ساز تا محل شما از جمله خدمات پس از فروش ساز است که راجع به آن قبل از خرید پرس و جو کنید.

اگر تا حالا تجربه ی خرید موفق یا خرید سختی را در این زمینه داشته اید امیدوارم با دانستن این موضوعات در تجربه های بعدی شرایط بهتری را تجربه کنید و برای این پروسه آماده تر باشید.

[button color=”green” size=”medium” link=”https://www.chargah.ir/wp-content/uploads/2021/03/kharidpiano.mp4″ icon=”” target=”true”]دانلود ویدئو[/button]

دریا برازجانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *