منوی دسته بندی

شوپن و زندگی هنری وی

شوپن - برجسته ترین آهنگساز پیانو در قرن نوزدهم - بررسی زندگی هنری فردریک شوپن

فردریک شوپن

در مقالات قبلی زندگی هنری مشاهیر و نوابغ موسیقی جهان مورد بررسی قرار گرفت. بتهوون ، موتزارت،باخ و هایدن دیدید که چگونه این هنرمندان نگاهی خلاقانه به موسیقی داشتند و نام خود را در موسیقی جهان همیشه ماندگار کردند. حال در این مقاله زندگی هنری یکی دیگر از نوابغ برجسته ی موسیقی جهان بررسی می شود.

مطالعه ی زندگی هنری آهنگسازان و موسیقیدان های بزرگ به همه توصیه می شود. چرا که آنها بهترین الگوهای هنر موسیقی هستند. خصوصا اگر قطعات این بزرگان را مورد بررسی قرار دهید. نکات بسیار ارزشمندی نصیبتان می شود.در ادامه این مقاله به زندگی هنری فردریک شوپن پرداخته می شود.

شوپن و زندگی هنری وی

شوپن و زندگی هنری وی

فردریک شوپن:

وی در سالهای ۱۸۱۰-۱۸۴۹ زندگی می کرد. وی برجسته ترین آهنگساز پیانو در قرن نوزدهم بود. وی متخصص موسیقی این ساز بود و بخش کوچکی از آثار وی برای سازی دیگر نوشته شده اند. موسیقی شوپن امضای خودش را دارد این نشان می دهد وی به خوبی ویژگی ها و توانایی های این ساز و البته موسیقی را درک کرده است.او از عنوان های توصیفی استفاده نکرده و عمدتا قطعات تک موومانی نوشته است. بافت هموفونیک (در دوره آموزش هارمونی موسیقی این بافت مفهومی تدریس شده است)، کروماتیسم و مدولاسیون های بسیار، خلاقیت ملودیک و هارمونیک عالی، توجه محدود به مهارت های حرفه ای نوازندگی و دقت ظرافت کلی در سبک ویژگی ممتاز آثار شوپن هستند. آثا شوپن شامل:

 نکتورن ها

اسکرتسوها

بیست و چهار پرلود در همه ی مایه های ماژور و مینور

والس ها
رقص های استیلیزه ی لهستانی (پولونز و مازوکا)

 بیست و هفت اتود

امپرومپتوها

سه سونات

و دو کنسرتو پیانو  هستند.

 

آثار شوپن -نکتورن

آثار شوپن -نکتورن

تقریبا تمام آثار وی برای پیانو نوشته شده است. نوازندگان پیانو بسیار آثار طرفدار آثار وی هستند. چرا که او انقلابی در تکنیک های نوازندگی پیانو ایجاد کرد ولی این مسئله هیچ وقت باعث نشد که زیبایی آثارش کم شود.وقتی شروع به شنیدن آثار شوپن کنید دلتان می خواهد همه ی آثار وی را بشنوید. از کنسرتو پیانوها و اتودها گرفته تا مازور کاها و نوکتورن ها همه و همه را می خواهید بشنوید.

این مقاله متعلق به سایت آموزش موسیقی چارگاه می باشد.

مدیریت سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *