منوی دسته بندی

آهنگسازی یعنی چی؟

آهنگسازی چیست آهنگساز کیست چگونه آهنگساز شویم

آهنگسازی و آهنگساز یعنی چی:

آهنگسازی درواقع هنری است که در طی آن یک اثر موسیقیایی خلق می شود، به کسی که این کار را انجام می دهد یعنی یک اثر را در دنیای موسیقی خلق می کند آهنگساز می گویند.

آهنگسازی چیست آهنگساز کیست

آهنگسازی و آهنگساز

آهنگسازی هنری است که با خلق و تولید اثر سروکار دارد از آنجا که انسان ذاتا علاقه دارد خود خلاق باشد اکثر علاقه مندان به موسیقی گرایش بسیار زیادی به آهنگسازی و به طبع آهنگساز شدن دارند…برخلاف باور عمومی آهگسازی  صرفا به ساخت یک ملودی ختم نمی شود یک آهنگساز باتوجه به دانش موسیقیایی خود یک اثر هنری را می سازد اثری که در آن ساختار هارمونیکی،همراهی مناسب و… وجود دارد.

آهنگسازی درواقع نقاشی صدا است براساس همین تعبیر کسی که می تواند با تکنیک ها و ذوق خود یک تصویر زیبا را در ذهن شنونده ایجاد کند آهنگساز است درواقع آهنگساز یک نقاش صداست!

آهنگسازی چیست آهنگساز کیست چگونه آهنگساز شویم

آهنگسازی نقاشی صداست
و آهنگساز نقاش صدا

آهنگسازی در طول تاریخ دستخوش تغییرات بسیاری بوده است،چه از لحاظ سبک،چه از لحاظ ساختار، آهنگسازان بزرگی در این عرصه پا نهادند و این هنر زیبا را با هنرشان شکل دادند و در هر دوره ای از تاریخ این هنر را به اوج خودش رساندند مثلا در عرصه ی موسیقی کلاسیک بزرگانی چون لودویگ فان بتهوون،ولفانگ آمادئوس موتزارت،یوهان سباستین باخ و.. که در قرن های گذشته شاهکار های بسیاری را خلق کردند هنوز هم از آثارشان به عنوان یک شاهکار هنری و آهنگسازی یاد می شود و توسط ارکستر های بزرگ اجرا می شوند (نه تنها در موسیقی کلاسیک امروزه ما این شاهکار ها را در تمام سبک ها داریم جز،راک،بلوز،الکترونیک و…) در واقع ماندگاری ذات هنر واقعی است،خصوصا اگر موسیقی باشد،آهنگسازی که بتواند یک اثر فوق العاده را خلق کند،اثرش همیشه ماندگار می شود به راستی که صدا می ماند! 

آهنگسازان بزرگ موسیقی کلاسیک

آهنگسازان بزرگ موسیقی کلاسیک نوابغ آهنگسازی جهان

آهنگسازی امروزه در دانشگاه های بزرگی در دنیا تدریس می شود دانشگاه هایی مثل Royal college of music، دانشگاه موسقی وین، Royal academy of music و… در کشور خودمان نیز با شرکت در کنکور موسیقی که هر ساله سازمان سنجش برگزار می کند علاقه مندان زیادی در دانشگاه هنر تهران به تحصیل در این رشته می پردازند..

اگر فردی بخواهد آهنگسازی کند یا به عبارتی آهنگساز شود به غیر از دانشگاه چگونه می تواند به هدف خود برسد؟

آهنگسازی پروسه ای دارد که برای رسیدن به این هدف می بایست تمام پله ها را یکی یکی بالارفته و المان های لازم را فرابگیریم

یادگیری ساز اولین قدم است:

آهنگسازی به مانند همه ی هنر های زیبایی است،بنابرین در هر هنری اگر کسی نتواند با ابزار های موجود آن ارتباط خوبی برقرار کند بدون شک نمی تواند آن هنر را به خوبی درک و خلق کند یادگیری ساز از آن دسته از ملزوماتی است که یک فرد آهنگساز باید دوره های آن را بگذراند در اینجا منظور نوازنده چیره دست و حرفه ای شدن نیست چرا که بسیاری از آهنگسازان هستند که نوازنده خوبی نیستند هدف آشنایی و درک خود موسیقی است چراکه ساز باعث می شود موسیقی برایمان ملموس تر قابل درک تر شود.( این نکته حائز اهمیت است که هدفتان چیست اگر هدف نوازنده شدن است خب باید ساز یاد بگیرید اما اگر هدف آهنگسازی است بهتر است روی آن متمرکز شوید اگرچه که هر دوی آنها نیز میسر است اما همه نمی توانند!)

آهنگسازی چیست آهنگساز کیست چگونه آهنگساز شویم نوازندگی در آهنگسازی

آهنگسازی-یادگیری ساز در موسیقی

هستند کسانی که بدون یادگیری ساز وارد این عرصه می شوند و نمی توانند آنگونه که باید و شاید اثر زیبایی را خلق کنند و باعث پایین آمدن سطح کلی موسیقی کشور می شوند متاسفانه این رسم در حال کسترش است!!!

آهنگسازی و تئوری موسیقی:

وقتی کسی داستانی را می سراید در کنار خلاقیت باید حروف القبای و به طور کلی زبان مورد نظر خود را بداند این موضوع در تمام حوزه ها وجود دارد کسی که می خواهد آهنگسازی کند باید زبان موسیقی را بداند زبان موسیقی همان تئوری و هارمونی موسیقی است در این حرفه شما می خواهید یک اثر با ساختار صحیح را خلق کنید،اینکه چرا ساختار صحیح اهمیت بالایی دارد برمیگردد به تاثیر گذاری آن اثر هر چه اثر خلق شده از لحاظ ساختاری قوی تر باشد آن اثر قوی تر است در واقع آهنگساز یک اثر با ساختار هارمونیکی قوی را میسازد و گاها برایش حتی سازبندی مناسب را نیز در نظر می گیرد و… چنین کارهایی نیاز به پایه ی قوی در موسیقی دارد و آن پایه در تئوری و هارمونی پرورش می یابد…

آهنگسازی بر مبنای اصول:

بعد از آنکه یک فرد سازی را فراگرفت و در تئوری به یک سطح استانداردی رسید حال باید اصول آهنگسازی را فرا بگیرد این اصول درواقع شامل نحوه ی ساخت ملودی ، نوشتن همراهی مناسب،سازبندی و در نهایت خلق ساختار هارمونیکی قوی را شامل می شود بارها گفته ام بسیاری از افراد هستند که نمی توانند حتی دو میزان نت نویسی کنند اما خود را آهنگساز می دانند!

آیا این حرفه صرفا خلق نغمه است؟

در کشور ما یک تفکر اشتباه وجود دارد که هر کس نغمه خلق می کند خود را جزو آهنگسازان به حساب می آورد در صورتی که در واقعیت به این افراد صرفا می توانیم بگوییم ملودین یا نغمه پرداز!! کسانی که دانش نت نویسی ندارند و برای خلق ملودی تنها از صدا استفاده می کنند این افراد همان طور که گفته شد تنها ملودین یا نغمه پرداز  هستند.

آهنگسازی و جامعه شناسی:

کسی که حرفه ای در این حوزه فعالیت می کند باید نسبت به وقایع اطرافش آگاه باشد به عبارتی جو موجود در جامعه ی خود را بشناسد و براساس امواج رفتار ها حرکت کند مثلا در یک برهه ای از زمان تعداد افراد زیر بیست سال بیشترین تعداد را در آن جامعه دارند خب آهنگساز باید این موضوع را در موقع خلق اثر در نظر بگیرد که اکثر مخاطبناش زیر بیست سال هستند! این موضوع اهمیت این هنر را نشان می دهد! آهنگسازی که هروز روزنامه ها و اخبار و خلاصه اطرافش را به اصطلاح دید میزند هنرش خریدار بیشتری دارد چرا که میداند کی و کجا و چگونه باید اثری را خلق کند!!

آهنگسازی چیست آهنگساز کیست چگونه آهنگساز شویم

آهنگسازی-اهمیت توجه به جو جامعه برای آهنگساز

آهنگسازی و استعداد:

بدون شک کسی که در هر کاری استعداد دارد قطعا موفق خواهد شد هستند کسانی که دانشگاه رفته اند اما در حوزه ی کاری خود مثلا آهنگسازی، آهنگساز خیلی خوبی نیستند درواقع در اینجا باید گفت اهمیت استعداد سهم زیادی در آهنگساز شدن فرد دارد اما خیلی ها این جمله را به اشتباه تعبیر می کنند گمان می کنند چون استعداد دارند دیگر نباید اصولی پیش بروند در صورتی که استعداد شرط لازم است ولی نه کافی قرار نیست چون استعداد دارید از اصول فاصله بگیرید!! چرا که ممکن است آن استعداد در جهت منفی رشد کند در اینجا رشد کردن مفهوم کلیدی به حساب می آید کسی که استعداد دارد مجوز ورود در دستش است اما تضمینی برای رشد صحیحش وجود ندارد!! شاید با آن مجوز اشتباه پرورش یابد!

البته موارد زیادی وجود دارد که میتوان به آن اشاره کرد سالها است که خلا یک پرورش درست در آهنگسازی و به طبع موسیقی دیده می شود افراد علاقه مند و با استعداد به دلیل قرار گیری اشتباه در این مسیر باعث سوزاندن استعداد خود می شوند و افراد باتجربه بدلیل آموزش های غلط مسیر اشتباه را برای علاقه مند هموار می کنند تا چیزی را در این مورد درست کنند…

آهنگسازی چیست آهنگساز کیست چگونه آهنگساز شویم

آهنگسازی بیش از هر چیزی نیاز به قدم های اصولی دارد

چگونه آهنگسازی کنید؟

چگونه ملودی زیبا و اثرگذار خلق کنید؟

چگونه برای ملودی خود همراهی مناسب بنویسید؟

چگونه از اصول تئوری و هارمونی به شکلی کاربردی در آهنگسازی استفاده کنیم؟

بزرگان موسیقی چگونه آهنگسازی می کردند؟

و….

آهنگسازی درواقع هنر ساخت ماشین زمان به حساب می آید بله ماشین زمان چرا که آهنگساز با فضاسازی های هنرمندانه و خلاقانه اش در دنیای صدا می تواند یک اثر را به وجود آورد طوری که ما را به گذشته حال و آیند ببرد این هنر در کنار استعداد دانش اصولی و… را نیاز دارد یک فرد باید قدم به قدم تک تک این پله ها را بگذراند تا به هدف خود که آهنگساز شدن است برسد.

منبع: سایت آموزش موسیقی چارگاه

مدیریت سایت وب‌سایت

‫29 نظر

 • محمدرضا گفت:

  با سلام. بسیار عالی. استفاده کردیم. سایت خوبی دارین. من فارغ التحصیل رشته مهندسی هوافضا هستم، اما علاقه بسیاری به موسیقی و خصوصا خوانندگی و آهنگسازی دارم. در عرصه خوانندگی به صورت نیمه حرفه ای وارد شده ام و آلبوم هم دارم. نیاز دیدم که برای بالا بردن سطح دانش خودم از موسیقی و پختگی بیشتر در خوانندگی، به عرصه سازها و آهنگسازی هم ورود کنم. البته مدت ا پیش دوره کوتاهی با ساز گیتار آموزش دیده ام. به نظرم این دو کار خوانندگی و آهنگسازی مکمل هم هستند، اگر طبع ترانه سرایی و شاعری هم خوب باشد که پکیج کامل می شود. موفق باشید

  • سلام بسیار سپاسگزارم انرژی مثبت شما باعث میشه ما کارمون رو بهتر و باکیفیت تر ادامه بدیم …
   چقدر خوشحالم که دارید باعلاقه این مسیرو ادامه میدید باعلاقه و پشتکاری که دارید حتما موفق خواهید شد خب قاعدتا یک خواننده اگر خودش آهنگساز و تنظیم کننده و باشه خیلی میتونه پیشرفت کنه چرا که هزینه ای بابت ساخت و تولید موسیقی نمیپردازه و این یک مزیت بزرگ محسوب میشه برای کسایی که خواننده و اهنگساز هستن علاوه بر اون خواننده هر چقدر بیشتر راجع به موسیقی بدونه تو خوانندگی خیلی بیشتر میتونه پیشرفت کنه چرا که قدم هاش رو با آگاهی بیشتری بر میداره خیلی خوبه که دارید تو دنیای ساخت موسیقی و همچنین ترانه وارد میشید حتما ادامه بدید سال جدید رو روی همین موضوع هدف گذاری کنید قطعا به نتایج مطلوبتون میرسید دوره های آموزشی سایت چارگاه یک پیشنهاد ویژه برای شماست چراکه شمارو به هدفتون میرسونه …
   پیشاپیش سال نو هم مبارک
   موفق و سربلند باشید

 • sad گفت:

  سلام.
  در ابتدا باید ازتون تشکر کنم بابت سایت خوبتون. من فارغ التحصیل رشته معماری هستم و دوست دارم با یه تلاش ۷ ساله به یک آهنگساز تبدیل بشم. چون سنم زیاده و دیر از علاقه ی خودم مطلع شدم نمی دونم باید قیقا چیکار کنم و از کجا شروع کنم . سازی که واقعا بهش علاقه دارم بیانو هستش قصد تهیه دوره را داشتم اما قبلش می خواستم بدونم که برای شروع حدود چند سال باید برای یاد گیری ساز زمان بزارم و مطلب دیگه از ۲۲ سالگی اصلا اینکار شدنیه و اگر آره ممنون میشم یه راهنمایی بکنید

  • سلام و وقت بخیر و سپاس.بسیار عالی که می خواهید به سمت علاقه خودتان پیش بروید چون شتاب یک فرد در حوزه ی علایفش بسیار بیشتر از حوزه ای است که نسبت به آن علاقه ی چندانی ندارد.اتاقا در سن بسیار مناسبی برای ورود به این حوزه برخوردارید.و در سنی هستید که بهترین زمان برای شروعتان است.نیازی به چند سال زمان گذاشتن برای ساز نیست که بعد وارد حوزه اهنگسازی شوید.دلیل اینکه افراد تا سالها در موسیقی درجا می زنند و باور دارند زمان زیادی طول می کشد برای تسلط این است که برنامه راهبردی و منظمی در این حوزه ندارند و اصولی پیش نرفتند طوریکه بعد از سال ها کار در این حوزه موسیقی،اگر یک سوال ساده تئوری یا هارمونی ازشان بپرسید،اصلا نمی دانند این موارد چه هستند.البته منکر تمرین برای تسلط نیستم.تمرین مستمر هر چند کوتاه روزانه بسیار موثرتر از تمرین های نامنظم با زمان زیادی است.شما به طور موازی با یک ساز کلاویه دار مثل پیانو به صورت اموزشی کار میک نید و همزمان تئوری و هارمونی و سپس اصول اهنگسازی وتنظیم را می گذرانید.تاکید می کنم برای بازده بالاتر اینکار را موازی با هم انجام دهید تا پیوستگی حفظ شود و نتایج به این روش فوق العاده خواهد بود.نهایتا دوره اهنگسازی و تنظیم از صفر در همین جهت طراحی شده است که هم در دوره تمرین داریم هم پروژه آموزشی برای تنظیم و پاسخگویی به سوال.نکته آخر هم فضای منفی در اکثر افراد در این حوزه وجود دارد که دایما می خواهند افراد را نا امید کنند ،از این حرف ها گذر کنید ومتمرکز روی هدف خود باشید چرا که وقتی متمرکز هستید نتایج دو برابر نیم شود ۱۰۰ برابر می شود.موفق باشید

  • ناشناس گفت:

   از هر وقت شروع کنی دیر نیست

 • ابوالفضل گفت:

  باسلام و تشکر از مطالب مفید و کاربردیتان. سوالم اینه که بنده تنبک بصورت حرفه ای مینوازم و از حیث پارلاتی هم قویم گوش خوبی هم دارم اما مشکل بنده اینجاست که آیا برای آهنگسازی(سبک کلاسیک و ایرانی)حتما باید ساز تخصصی پیانو باشد؟چون شرایط تهیه و تمرین پیانو را ندارم همچنین با توجه به اینکه من میخوام سبک کلاسیک و سنتی کار کنم ساز ایرانی هم حتما باید باشم بخاطر مسایل ربع پرده وایناحالا میخوام بدونم اگه یه ساز ایرانی انتخاب کنم که مشکلی پیش نمیاد؟

  • سلام سپاس
   خیلی خوبه که تنبک رو حرفه ای میزنید فعلا در حد توانتون یک ساز ایرانی انتخاب کنید تا خوب با موسیقی ایرانی به صورت عمیق آشنا بشید بعدا ساز پیانو رو تهیه کنید

 • هانی گفت:

  سلام خسته نباشید،میخواستم بدونم یه خانوم هم میتونه وارد کار آهنگسازی بشه و موفق بشه؟چرا اصلا آهنگساز خانم معروف نداریم؟

  • سلام وقت بخیر،اتفاقا طبق تجربه ای که دارم خانم هایی که در این حوزه فعالیت می کنند به المنا های ریزتری توجه می کنند و دقت کاری بالاتری و کار با کیفیت تری تولید می کنند.در ایران چه در بحث اهنگسازی چه در تنظیم چه در مهندسی صدا میکس و مسترینگ و…
   خانم هاای دارند فعالیت می کنند در جهان تعدادشان زیاد است و با یک سرچ ساده می تونید به اونها دسترسی داشته باشید و در ایران با توجه به اینکه خانم ها تازه وارد این عرصه شدند و این حوزه نوپا است برای خانم ها در ایران ،هنوز تعداد زیادی نسبت به اقایان نداریم البته تعداشان هم با توجه به زمان ورودشان به این حوزه کم نیست
   ضمن اینکه به شدت اعتقاد دارم خانم ها خودشان وتوانایی های خودشان را در این حوزه باید بسیار بیشتر باور کنند چون واقعا کارهای دقیق و فوق العاده ای می توانند تولید کنند چون حوصله و صبر بیشتر روی کارها صرف می کنند و این یک مزیت است نسبت به اقایان.ضمن اینکه هنوز در ایران خیلی ها گمنام هستند و خوب خودشان را معرفی نکردند و افراد این حوزه انها را نمی شناسند
   یا می ترسند کارهایشان را منتشر کنند چون فکر می کنند بی کیفیت است که البته هرکسی در ابتدای کار هنوز کیفیت عالی نمی تواند ارایه دهد چه مرد چه زن و ربطی به جنسیت ندارد
   کم کم اعتماد سازی ها انجام می شود و اقایان هم در کارهای گروهی از انها استقاده میکنند و من مطمینم یک موج مثبت موسیقی در خانم ها به زودی در همه حوزه های موسیقی انجام می گیرد

 • فرهود گفت:

  سلام،من اصلا به موسیقی ایرانی چه سننتی ،پاپ اصلا علاقه ندارم،اگه بخوام برای شروع از پایه موسیقی رو شروع کنم،بگم که من به soundteack علاقه دارم ،چون سینما دوست دارم میخوام اهنگسازی در قالب فیلم باشه،توی ایران میشه،یا باید رفت؟موسیقی که بر پایه شعرسرایی ومرثیه سرایی هست،در ایران فکر نکنم با کتاب پوتراب ومنصوری بشه شروع کرد،اهنگسازانی مثل هانزیمر،جمیز هورنر،واستاد جو هیساشی معروف،مدل کارشون با ما فرق میکنه شما راهنمایی کن من ۳۸ سال دارم میشه ،راه اینها رفت یا وقت تلف کردن

  • سلام البته در ایران هم افراد زیادی هستند که موسیقی متن فیلم کار می کنند و چند تا از انها هم در سطح جهانی واقعا دارند کار می کنند و هم در ایران و هم در خارج از ایران میشه کار کرد و در خارج از کشور تعداد این افراد بیشتر است و حوزه ها تخصصی تر دنبال می شود
   ولی رفتن به دنبال سبک خاص بعد از یادگیری مبانی موسیقی (تئوری،هارمونی،اصول اهنگسازی و تنظیم)‌باید صورت گیرد و بعد ازن با کسب تجربه و مهارت و تمرین و… تازه می فهمید می توانید وارد چه سبکی شوید.خود موسیقی فیلم هم شاخه های بسیار زیادی در سبک های مختلف دارد
   این سلسله مراتبی که گفتم باعث می شود در وسط راه دچار سردرگمی نشوید و درجانزنید
   بیشتر از مسیله سن تمرکز روی این حوزه و پیگیری مهم تر است و بارها به ما پیام دادند که ده سال در موسیقی فعالیت می کنیم اما حتی قادر به جواب دادن چند سوال ساده در ابتداییات موسیقی نیستند چون تمرکز و پیگیری و هدف خاصی در موسیقی ندارند

 • فرهود گفت:

  دوست عزیز میشه تلفنی از شما مشاوره گرفت

 • فرهود گفت:

  سلام،عیدتون مبارک،من دیر ایمیل چک کردم،پس برای شروع به ترتیب اول مبانی ودوم تئوری،سوم هارمونی،این ترتیب یادگری موسیقی به چه صورته،میشه بدون ساز توی خونه یاد گرفت،برای شروع اول کدوم مبحث وترتیب بندی،به چه صورته موسیقی،چه کتابی،نیاز هست تلفنی سوال کنم

  • مبانی یعنی تیوری و هارمونی و بعد وارد اصول اهنگسازی و تنظیم شوید
   دوره های چارگاه هم به همین ترتیب تولید شده
   امکان وجد دارد بدون ساز هم انجام شود اما با کاربرد ساز همگام با یادگیری مبانی موسیقی خلاقیت و سرعت شما افزایش می یابد.اما اهمیت درک و یادگیری تیوری و هارمونی موسیقی را با اولویت زیاد پیگیری کنید
   شماره تماس پشتیبانی
   ۰۹۲۲۴۲۱۲۶۷۷

 • علیرضا رحیمی گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما..من یک نوجوان ۱۷ ساله هستم که به شدت به موسیقی و آهنگسازی علاقه دارم یعنی تموم زندگیم شده موسیقی ولی افسردگی گرفتم چون نمی دونم باید چیکار کنم چون میترسم موفق نشم و از شما خواهش دارم کمکم کنید راهنماییم کنید .

  • وقت بخیر،دلیلی برای نا امیدی وجود ندارد. و اگر قدم به قدم و پیوسته پیش بروید بسیار موفق خواهید شد و اتفاقا در بهترین زمان ممکن برای شروع کار هستید
   ابتدا قبل از ورود به آهنگسازی و تنظیم
   وارد دوره تئوری موسیقی
   سپس دوره هارمونی موسیقی
   بشوید که مبانی و پایه ی موسیقی شما کامل به تسلط برسید
   و بعد دوره اهنگسازی و تظنیم مناسب شماست که کامل بر اصول اهنگسازی و تنظیم مسلط می شوید
   اگر گام به گام پیش بروید و با تداوم تمرین کنید دلیلی بر شکست وجود ندارد و البته به خودتان برای تسلط زمان بدهید

   • علیرضا رحیمی گفت:

    بسیار سپاسگذارم که جواب بنده رو دادید راستش را بخواهید من دانش آموز مدرسه تیزهوشان هستم و سال دیگه کنکور دارم و از همه طرف تحت فشارم و محکوم به اینم که فقط درس بخونم و دست از آرزوها و آینده ای که خودم دوست دارم بردارم تمام استرس من در این است که واقعا آیا در اینکار پیش بروم و حتی در این رشته تحصیل کنم آینده ای وجود دارد؟ البته فقط چند دلیل میخواهم تا خانواده ام را راضی کنم وگرنه خودم حاضرم از جون مایه بذارم تا به آرزوهایم برسم…چشم من همان طور که شما گفتید شروع به کار میکنم فقط یک سوال هم هست که چگونه میتوان به دنیا حرفه ای این هنر وارد شد؟
    واقعا از راهنمایی هاتون ممنونم.

    • قطعا در کاری که علاقه دارید میتونید با تمرین و پشتکار و امید به اینده موفق بشید این مسئله کاملا به خودتون بستگی داره و ادم های موفق در این رشته بسیار هستن که میتونن الگوی خوبی براتون باشن با یادگیری اصولی موسیقی که بارها توضیح داده شده میتونید وارد دنیای موسیقی بشید
     موفق باشید

     • علیرضا رحیمی گفت:

      بابت راهنمایی هاتون وسایت خوبتون ممنونم..من تصمیم گرفتم و برای آرزوهام میجنگم نه برای چیزایی که بهشون محکومم..امیدوارم روزی اسم منم تو دنیای زیبای موسیقی شنیده بشه..فقط یک سوال دیگه شما در مشهد کلاس تئوری و هارمونی و آهنگسازی نام آشنا و خوب می شناسید؟

      • با ارزوی موفقیت.نه متاسفانه آشنایی نداریم.می توانید از دوره های غیر حضوری سایت با پشتیبانی مدرس استفاده نمایید که به مراتب از دوره های حضوری مان ببازده و کیفیت بالاتری دارد

  • ... گفت:

   بعد از این سالها الان کجای کارتی؟=)

 • علیرضا رحیمی گفت:

  سلام ببخشید دوباره مزاحمتون میشم خواستم یه راهنمایی بگیرم..همونطور که می دونید من به شدت عاشق موسیقی هستم و تمام دنیا من رو شکل داده و به دلایل گفته شده در پیام های قبلی در موسیقی صفر هستم می خواستم بدونم چه چیزها و چه دوره هایی رو باید بگیرم . تمام چیز های رو که باید یاد گرفت برای اینکه تبدیل شد به یک آهنگساز حرفه ای رو لطف بگید برای یه آدم صفر… و اگر بخوام از شما اونها رو دریافت کنم هزینه کلی همشون چقدر میشه؟
  با تشکر فراوان از شما..

  • سینا اسحاقی گفت:

   سلام و سپاس
   در دوره ی رایگان قدم صفر تمام این سوالات رو پاسخ دادم این دوره رو تهیه کنید هزینه ی کلی و تک تک دوره ها هم در فروشگاه سایت قرار داده شده لینک دوره رایگان قدم صفر آموزش موسیقی در زیر قرار میدم:
   https://www.chargah.ir/?p=2441

 • زهرا گفت:

  سلام من عاشق موسیقی سنتی و پاپ هستم و به خواندگی علاقه دارم و صدای خوبی هم دارم اما بخاطر خانم بودنم نمیتونم تو خوانندگی عالیتی داشته باشم بخاطر همین تصمیم گرفتم اهنگ نویس شوم من سرچ کردم برای اهنگ نویسی و فقط موضوع اهگ سازی توی گوگل هستش که توی هیچ منی نتونستم به توضح کامل در مورد نوشتن متن اهنگ برسم لا من از همه چی اهنگ خوشم میاد چه خوانندگی چه نواختن اهنگ و چه اهن نویسی اما استعداد من در نوشتن متن اهنگ بیشتره میخواستم ببینم انگ نویسی چه باید ها و نباید ها داره و برای این کار چه رشته ای رو بایدبزنم و باید چیکار کنم و چه چیز هایی رو باید بلد باشم توی نواختن ساز علاقه دارم و سنتر و پیانو رو خیلی دوست دارم اما هیچ اموزشی ازش ندید و تاحالا باهاشون کار نکردم ولی توی نوشتن متن اهنگ ایده های زیادی به ذهنم میرسه میشه لاطفا توضیح کمل برام بدید من امسال انتخاب رشته دام

  • سلام و سپاس از شما
   علاقه شرط اول هست برای یادگیری موسیقی و قطعا با اقدامات مناسب به چیزی که دوست دارید می رسید پس این انگیزه رو حفظ کنید آهنگسازی یکی از جذاب ترین رشته های موسیقی خب برای یادگیریش باید مسیر های زیادی رو طی کنید من توصیه می کنم ابتدا دوره ی رایگان قدم صفرم رو ببینید تا هم دید بیشتری نسبت به دنیای موسیقی پیدا کنید و هم اینکه کامل توضیح داده شده چه مسیر هایی را باید برید برای آهنگسازی

 • MarNa گفت:

  من به یه موسیقی نیاز دارم که کپی نباشه و مختص کار من باشه

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *