منوی دسته بندی

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک و نگه داشتن ساز همراه با ویدئوی اموزشی

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک و نگه داشتن ساز همراه با ویدئوی آموزشی با کیفیت بالا

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک و نگه داشتن ساز همراه با ویدئوی اموزشی

گیتار ساز مورد علاقه ی خیلی ها هست بسیاری از افراد علاقمند هستند ساز گیتار را یادبگیرند. این ساز یک ساز زهی است چرا که تولید صوت در ان به وسیله ی ارتعاش سیم یا زه صورت می گیرد. در ویدئو های مربوط به انواع ساز راجع به این مسئله مفصل صحبت شده است اینکه ما چند نوع ساز داریم و هر کدام چگونه صوت موسیقیایی تولید می کنند.

در این پست اولین جلسه ی آموزش گیتار را قرار می دهیم. در این آموزش گیتار می خواهیم از ابتدایی ترین درس گیتار یعنی نحوه ی گرفتن گیتار شروع کنیم. در دوره ی آموزش کیتار مدرس نحوه ی گرفتن گیتار را به خوبی به شما اموزش داده است شما می توانید دوره ی آموزش گیتار را از سایت آموزش موسیقی چارگاه تهیه کنید.این دوره در سه سطح مقدماتی ، متوسط، پیشرفته ارائه داده شده است.

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک و نگه داشتن ساز

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک و نگه داشتن ساز

در ادامه آموزشی که میبینید برگرفته از دوره ی آموزش گیتار سایت اموزش موسیقی چارگاه است:

حالت قرار گیری

اولین درس در آموزش گیتار که هر هنر آموزی در ابتدا باید بداند حالت قرار گیری گیتار است.

مهم نیست که که تو چه سبکی اجرا می­کنن، هر هنرآموزی در آموزش گیتار باید چند تا تکنیک اصلی پایه که برای ادامه اجرای گیتارشون استفاده می­کننن، رو یاد بگیرن. این یه درس از گیتار هستش که اونا رو پوشش میده. من می­خوام این رو به چند تا قسمت کوچک تقسیمش کنم :

حالت قرارگیری: مطمئن بشین که گیتار شما با تسمه گیتار حمایت شده باشه. انقد پایینش نیارید که نتونین آکوردهاتون رو به درستی اجرا کنین. هیچ مقداری از خوش قیافه و خوش استایل بودن اجرای بد رو جبران نمیکنه. اگه شما از تسمه گیتار استفاده نمی کنین، مطمئن بشین که پاهاتون، بدن/دست از گیتار حمایت می کنن. پس شما گیتار رو  با دست فرِت کننده خودتون توی جای خودش نگه نمی دارین. اون طریقه نگه داشتن فقط تضمین می­کنه که نتونین گام­ها/آکوردها رو به درستی اجرا کنین.

کل قواعد گرفتن یک ساز برای این هست که شما بتوانین با صرف کمترین انرژی به راحت ترین شکل ممکن اجرا کنید البته در این آموزش گیتار مدرس بهترین شکل ممکن رو آموزش داده است. گاها خیلی ها این نکات ریز را توجه نمی کنند و ما شاهد این هستیم فرد چند سال با اشتباهات فراوان سا می زند. اشتباهاتی که قطعا در کیفیت نوازندگی اش تاثیر دارد و تبدیل به عادت شده است به همین خاطر وقتی بعد از چند سال ساز زدن می خواهد عادت های بدش را کنار بگذارد نمی تواند. به همین دلیل این نکات ابتدایی را در شروع آموزش گیتار رعایت کنید و به صحیح اجرا کردن و صحیح گرفتن ساز خودتان را عادت بدهید. اوایل سخت است اما بعدا آسان می شود این بهتر از آن است که بعدا بخواهید دوبار این موارد را از صفر درست کنید.

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک و نگه داشتن ساز

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک و نگه داشتن ساز

نکاتی در مورد گرفتن پیک گیتار:

پیک گیتار رو به راحتی ولی به محکمی بین انگشت اشاره و شصت نگه دارین.

سرنخ: اگر که کلی مضراب زدن های سنگین سبک آکوستیک انجام میدین، بجای گِیج های متوسط و سنگین پیک های نازک­تر رو امتحان کنین، پیک­های ضخیم موقع مضراب زدن گیتار دوست دارن که از دستتون در برن. همچنین، اگه که با پیک نازک کار می­کنین، پیک­های سبک نایلونی تهیه کنین، چون که مثل پیک­های اِستاندارد عمل می­کنن. گِیج های ضخیم و سنگین رو برای آکوستیک و الکتریک پیچیده ­تر کنار بزارین. من از همه مدل گِیج با توجه به این که دارم چی اجرا می کنم استفاده می کنم.

آموزش گیتار انواع پیک

آموزش گیتار انواع پیک

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک

آموزش گیتار نحوه ی گرفتن صحیح پیک

نوک انگشت­ها !!! این اولین قانون برای همه تازه­کارهاست. با نوک انگشت ها اجرا کنین! اجرا روی پهنه انگشت، یه تمرین بده و اجراتون رو بی ریخت می کنه و در آینده باعث کلی دلسردی میشه.

این آموزش دارای ویدئوی اموزشی نیز هست می تونید ویدئوی آموزش گیتار رو ببینید . در ویدئو کامل این مواردی که گفته شد را مدرس کامل تر توضیح داده است.

این نوشته متعلق به سایت آموزش موسیقی چارگاه می باشد.

 

[button color=”green” size=”medium” link=”https://www.chargah.ir/wp-content/uploads/2019/03/amoozesh-guitar.mp4″ icon=”” target=”true”]دانلود ویدئو[/button]

مدیریت سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *