منوی دسته بندی

آموزش ساده پیانو انواع همراهی های راک و اکتاو و باس ملودیک

آموزش ساده پیانو همراهی های راک و اکتاو و باس ملودیک - سایت آموزش موسیقی چارگاه-آموزش پیانو به شکل اصولی

آموزش ساده پیانو همراهی های راک و اکتاو و باس ملودیک

در آموزش های قبلی پیانو انواع همراهی های دست چپ مورد بررسی قرار گرفت . در مقاله ی قبلی آموزش ساده پیانو با همراهی های آکورد شکسته و چند قسمت کردن اکورد ها آشنا شدید و فهمدید که برای همراهی دست چپ چه الگوهایی را می توانید داشته باشید. در این مقاله میخواهیم الگو های همراهی دست چپ بیشتری را آموزش دهیم. در این درس آموزش ساده پیانو شما را با الگوی فوق العاده کاربردی اکتاو چکشی آشنا می کنیم.سپس به الگوی راک پرش دار می پردازیم و در نهایت الگوی فوق العاده معروف باس ملودیکی را به شما آموزش می دهیم.این مقاله برگرفته از کتاب آموزش پیانو بلیک نیلی می باشد. با تهیه ی دوره ی آموزش پیانو می توانید پیانو را به شکلی اصولی یادبگیرید.

پیش نیاز های این درس:

-آشنایی با آکورد و ساختار آن

-مطالعه ی مقاله ی قبلی راجع به همراهی های آکورد شکسته و چند قسمت کردن آکورد

-آشنایی با نت ها و نت خوانی این ویدوها را ببینید.

همراهی اکتاو دست چپ:

در این آموزش ساده پیانو می خواهیم به این همراهی را به شما آموزش دهیم ابتدا توضیحات را مطالعه کنید سپس قطعه تمرینی زیر را اجرا کنید .این همراهی بسیار ساده است قطعا نوازندگان را در حال اجرای همراهی پیانو دیده اید که از این همراهی استفاده می کنند. البته کمی خسته کننده نیز می باشد! در این همراهی دست چپ یک فاصله ی اکتاو را اجرا می کند که همان اکتاو باس است. دست راست در این همراهی عمدتا آکورد اجرا می کند اگر دست راست ملودی یا یک الگوی پیچیده تر از آکورد را اجرا می کند این همراهی را توصیه نمی کنیم.

آموزش ساده پیانو نحوه ی اجرا اکتاو دست چپ:

برای اجرای این همراهی کافی است که دست چپتان را به اندازه ی یک اکتاو باز کنید و انگشت و شصت تان را روی ۲ نت اکتاو بگذارید حواستان باشد که مچ دست خود را کاملا شل کنید تا بتوانید با ریتم کمی پرش داشته باشید. در هنگام تغییر آکورد کافی است با حفظ حالت و شکل دستتان فقط اکتاو بعدی را اجرا کنید و به این صورت اکتاو را تغییر دهید.

آموزش ساده پیانو اجرای این همراهی در ریتم های مختلف:

شما می توانید در هر ریتم های مختلف این همراهی را اجرا کنید. در دو شکل زیر ابتدا نت ها را مشخص کنید و سعی کنید یکبار برای خودتان هر بخش را نت خوانی کنید سپس شروع به تمرین کردن و اجرای آن کنید . تنها کاری که باید انجام دهید اجرای آرام و بدون عجله ی هر میزان است. یادتان باشد به انچه که اجرا می کنید حتما خوب گوش دهید.

آموزش ساده پیانو نحوه ی اجرا اکتاو دست چپ

آموزش ساده پیانو نحوه ی اجرا اکتاو دست چپ

 

آموزش ساده پیانو اجرای این همراهی در ریتم های مختلف

آموزش ساده پیانو اجرای این همراهی در ریتم های مختلف

آموزش ساده پیانو همراهی راک:

در یک الگوی باز راک اند رول زیبا ممکن است علاوه بر اکتاو از بقیه فواصل نیز استفاده شود. در این همراهی می توانیم با استفاده از فواصل اکتاو و پنجم و ششم هر آکورد، الگو های باس دست چپ بسیار زیبایی را بسازیم و اجرا کنیم. در قطعه زیر می توانید این همراهی را ببینید. ابتدا یکبار بادقت نت خوانی کنید تا کامل نت های هر میزان برایتان مشخص شود سپس اجرایش کنید. کافی است به خوبی این همراهی را بشنوید و یادتان باشد که آرام و بدون عجله اجرا کنید.

 

 

آموزش ساده پیانو همراهی راک

آموزش ساده پیانو همراهی راک

 

کمی متفاوت با یک فاصله پنجم و یک ششم:

شما می توانید از الگوی همراهی زیر استفاده کنید به این صورت که به صورت متوالی روی هر ضرب یک پنجم یا یک ششم را اجرا کنید. این همراهی بسیار همراهی زیبایی می باشد. بادقت به شکل زیر نگاه کنید ببینید چگونه از فاصله پنجم و ششم در همراهی دست چپ استفاده شده است.

کمی متفاوت با یک فاصله پنجم و یک ششم

کمی متفاوت با یک فاصله پنجم و یک ششم

همراهی خط باس ملودیک:

این همراهی یکی از همراهی های بسیار معروف در پیانو می باشد. برای اجرای این همراهی شما نیاز به سه نت آکورد یعنی پایه و پنجم و ششم دارید که این همراهی را اجرا کنید. کافی است مطابق شکل این نت ها را پشت سر هم اجرا کنید.

آموزش ساده پیانو همراهی خط باس ملودیک

آموزش ساده پیانو همراهی خط باس ملودیک

در دوره ی آموزش پیانو انواع همراهی ها آموزش داده شده است . در سبک ها مختلف به همراه تمرینات بسیار کاربردی و اثر بخش شما انواع همراهی ها را یاد می گیرید. توصیه می کنیم این دوره ی فوق العاده ی پیانو را تهیه کنید تا به خوبی با انواع همراهی ها که بسیار کاربرد دارند آشنا شوید.این مقاله یک آموزش ساده پیانو بود به شما پیشنهاد می کنیم حتما این قطعات تمرینی که در این مقاله برای هر همراهی قرار دادیم را بارها و بارها تمرین کنید.

این مقاله متعلق به سایت آموزش موسیقی چارگاه می باشد.

مدیریت سایت وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *