آیا برای آهنگسازی باید نت نویسی بلد باشیم؟ چرا نت نویسی برای یک موزیسین مهم می باشد؟

آیا برای آهنگسازی باید نت نویسی بلد باشیم؟

آیا برای آهنگسازی باید نت نویسی بلد باشیم؟Reviewed by مدیریت سایت on May 16Rating:

آیا برای آهنگسازی باید نت نویسی بلد باشیم؟

نت نویسی چقدر مهم هست؟ چرا موزیسین ها باید اونو در کنار یادگیری نت خوانی بلد باشند؟ وقتی صحبت از موزیسین می کنیم در اینجا یعنی آهنگساز و نوازنده و... یعنی معنای کلی هر کسی که موسیقی بلد و داره به یه شکلی فعالیت می کنه چه ساخت چه اجرا خب چرا این موضوع رو راجع به نت موسیقی باید بلد باشه؟

اول راجع به نت نویسی می خوام کمی توضیح بدم:

نت نویسی یعنی نوشتن نشانه ها و علائم موسیقی به شکلی استاندارد روی صفحه کمی تعریف جالبی نشد بزارید خودمونی بگم نوشتن به زبان موسیقی را نت نویسی می گیم!

حالا که تعریف نت نویسی رو فهمیدید  باید بدونیم آیا مهم هست یا نه؟

آیا برای آهنگسازی باید نت نویسی بلد باشیم؟
آیا برای آهنگسازی باید نت نویسی بلد باشیم؟

خب بزارید با یک مطلب مهم شروع کنم:

وقتی شما موسیقی رو میسازید برای اجرای دوباره اون قطعا یا باید قطعتون رو  خودتون اجرا و ضبط کنید یا اینکه قسمت های مختلفش رو با علائم و نشانه هایی روی کاغذ نمایش بدید خب حالا سوال براتون پیش میاد که من اون قسمت ها رو با چی باید نشون بدم ! اینجا میرسیم به علام و نشانه هایی که قطعا اسمشون رو شنیدید نت وقتی ما این علائم و نشانه ها رو روی کاغذ می نویسیم می گیم نت نویسی صورت گرفته است خب آی ما با هر فرمتی که دلمون خواست می تونیم نت نویسی کنیم یا نه حتما باید یک فرمت و یکسری قواعدی رو رعایت کنیم خب اگر بخوایم همین جوری بنویسیم قطعا باید مدام بشینیم برای همه توضیح بدیم که منظورمون از هر نشانه چیه اما وقتی میایم یکسری قراردادهایی رو تعریف می کنیم اونوقت همه در هر جای دنیا می تونن با دونستن این قرار داد ها متوجه اون چیزی که شما می نویسید بشن پی اینجا به یک نکته مهم می رسیم:

نت نویسی براساس استاندارد جهانی یعنی هر نشانه و نمادی که می نویسیم استاندارد باشه و صحیح نوشته بشه در این صورت هر نوازنده و خواننده ای که این قرار داد ها رو بدونه می تونه بخونه و منظور شما رو به زبان موسیقی بفهمه!

دیدید این مسئله چقدر مهم هست؟!

پس اگر به هر دلیلی ناخوانا باشه قطعا برای خواننده خوندنش سخت میشه و اگر کسی که به عنوان مثلا نوازنده بخواد بخونه کارتون رو و اجرا کنه و بی حوصله باشه قطعا کار سخت میشه شاید هم به شما برچسب بی سواد در موسیقی بزنه!

در این ودئو اهمیت این موضوع رو توضیح دادم مفصل متاسفانه چند وقتی هست که این مسائل با اومدن نرم افزار های مرتبط کم اهمیت شده و دیگه کسی اهمیت نمیده و این باعث شده افراد در این زمینه بشدت ضعیف بشن!

ویدئو رو بیبینید کامل راجع نحوه ی یادگیریش و اهمیتش توضیح دادم:

 

دانلود ویدئو

 

 

 

همچنین ببینید

آهنگساز کیست؟ (واژه نامه)

آهنگساز کیست؟ (واژه نامه)

آهنگساز کیست؟ (واژه نامه)Reviewed by مدیریت سایت on Mar 24Rating:  آهنگساز کیست؟ من سینا اسحاقی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *