مصاحبه با نیما کشاورزی موسیقیدان و رهبر ارکستر ایرانی و موفق

مصاحبه با نیما کشاورزی موسیقیدان و رهبر ارکستر ایرانی و موفق

مصاحبه با نیما کشاورزی موسیقیدان و رهبر ارکستر ایرانی و موفقReviewed by مدیریت سایت on Feb 3Rating:

مصاحبه با نیما کشاورزی موسیقیدان و رهبر ارکستر ایرانی و موفق در اولین قسمت موسیقیدانان ایرانی

نیما کشاورزی یکی از استادان بسیار باسواد و بزرگ کشورمان می باشند که اگر ساعت ها با ایشان به گفتگو بنشینیم بازهم کم است من افتخار می کنم در مقطعی شاگرد استاد نیما کشاورزی بوده ام و از ایشان چیزهای زیادی یادگرفتم و می توانم بگویم جزو کسانی بود که بسیار دیدگاهم را نسبت به دنیای موسیقی تغییر دادند. ایشان متولد اصفهان هستند و موسیقی را با نوازندگی ساز ویولن نزد اساتیدی چون هوویک باغومیان و بهروز وحیدی آذر شروع کرد. وی تحصیلاتت عالی موسیقی را در ویولن، آهنگسازی و رهبری ارکستر در دانشکده هنرهای زیبای تهران گذراند و سپس راهی ایتالیا شد و درکنسرواتوار فلورانس و مدرسه عالی موسیقی فیزوله ادامه داد. با اخذ بورس تحصیلی دولت ایتالیا و اتحادیه اروپا فراگیری رهبری ارکستر را در آکادمی مشهور کیجانا و در کنسرواتوار سلطنتی بروکسل در بلژیک به پایان رساند و در آکادمی عالی موسیقی کلنآلمان تکمیل کرد. از میان اساتید رهبری ارکستر او میتوان به الساندرو پینزاوتی، میشاییل لویگ، جان لویجی جلمتتی، بارتبوکارت و آرتورو تامایو اشاره کرد.

مصاحبه با نیما کشاورزی موسیقیدان و رهبر ارکستر ایرانی و موفق
نیما کشاورزی موسیقیدان و رهبر ارکستر ایرانی

پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی وی به دعوت رهبر ارکستر مشهور زوبین مهتا به مدت یک سال به عنوان کارآموز و دستیار این رهبر ارکستر در اپرای فلورانس شد و دوره ای جدید را تجربه کرد و توانایی های خود را به ویژه در رهبری اپرا را در کنار اساتید برجسته ای چون دوناتو رنزتی و روبرتو آبادو ارتقا بخشید. او هم اکنون استادرهبری کر و ارکستر در آکادمی موسیقی فیزوله در فلورانس است.

وی بنیانگذار، مدیر موسیقی و رهبر ارکستر فیلارمونیک فلورانس ایتالیا؛ اینارکستر تحت مدیریت او پس از سه سال موفق به دریافت گواهی عالی هنری از سوی وزارت فرهنگ و هنر ایتالیا شد و مورد حمایت مالی و هنری دولت ایتالیا قرار گرفت.

سایت آموزش موسیقی چارگاه افتخار این را داشته با این استاد بزرگ مصاحبه ای را انجام دهد که در زیر میتوانید این مصاحبه را در چند قسمت ببینید. بدلیل طولانی بودن مصاحبه این مصاحبه در چند قسمت آماده شده است.

 

قسمت اول مصاحبه

 

 

 

قسمت دوم مصاحبه:

دانلود قسمت دوم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *