داشتن برنامه و هدف مشخص در موسیقی
داشتن برنامه و هدف مشخص در موسیقی

داشتن برنامه و هدف مشخص در موسیقی

داشتن برنامه و هدف مشخص در موسیقی

همان طور که میدانید موسیقی علاقه مندان بسیار زیادی دارد و هروز نیز در همه ی حوزه های موسیقی اعم از نوازندگی آهنگسازی و تنظیم و خوانندگی تعدادشان بیشتر میشود اکثر افراد وقتی تصمیم میگیرند موسیقی را حرفه ای شروع کنند همیشه اولین قدم را اشتباه بر می دارند و تا آخر نیز به همین شکل ادامه می دهند علتش هم نداشتن هدفی خاص و برنامه ریزی مناسب است!

همه ی ما میدانیم که داشتن یک برنامه ی مشخص در هر کاری لازم است اما سوال اینجاست در موسیقی چگونه باید برنامه ریزی کنیم؟

هر کس در موسیقی به یک حوزه علاقه ی خاصی دارد یکی به آهنگسازی یکی به مهندسی صدا دیگری به خوانندگی و… این علاقه همان هدفی است که باید دنبال کند پس اولین قدم مشخص کردن دقیق هدف است تقریبا در همه چیز ثابت شده است که باید اهدافتان را واضح مشخص کنید شما باید بدانید که چه میخواهید؟ گاها شده افراد قدم در این عرصه میگذارند اما همه چیز را میخواهند!همین موضوع باعث میشود از هرکدام یک ناخنکی بزنند و در نهایت چیزی که بدست می آورند عدم پیشرفت در موسیقیشان است! در صورتی که اگر هدفشان را دقیقا مشخص کنند و از بین تمام حوزه ها یک کدام را انتخاب کنند خیلی می توانند پیشرفت کنند.  ثابت شده کسانی که تخصصی یک حوزه را دنبال می کنند موفق ترند چراکه آنها فقط برای یک چیز یادمیگیرند کار میکنند و تلاش می کنند آنهم حوزه ی مشخص خود در رشته ی مورد علاقه ی خودشان که موسیقی است این مسئله خیلی مهم است بارها دیده شده افراد هم میخواهند تنظیم کننده شوند هم مهندس صدا و هم آهنگساز و هم نوازنده چیره دست!! خب در چنین شرایطی واضح است که به هیچ کدام نخواهند رسید چراکه امروز تعداد افرادی که خیلی تخصصی کاری را انجام میدهند رو به افزایش است پس با ناخنک زدن در هر شاخه نمی توان با آنها که تمام وقت خود را صرف یک حوزه کرده اند رقابت کرد چون با ازین شاخه و از آن شاخه پریدن نمی توان متخصص شد!!!

یک واقعیت وجود دارد تمام حوزه ها خوب هستند مگر آنکه شما در آن حوزه بد کار کنید! کسی که تنظیم کننده فوق العاده است کارش به همان اندازه باارزش است که یک فرد در مهندسی صدا خیلی متخصص و حرفه ای است ویا یک فرد در نوازندگی چیره دست است بهتر است به دنبال افزایش تخصص باشید نه افزایش تعداد القاب و عنوان ها …

ویدئو را ببینید:

دانلود ویدئو

همچنین ببینید

فیلم آموزش اف ال استودیو پاسخ سوالات و اشکالات کاربران (ازسینابپرس)

فیلم آموزش اف ال استودیو پاسخ سوالات و اشکالات کاربران (ازسینابپرس)

فیلم آموزش اف ال استودیو پاسخ سوالات و اشکالات کاربران (ازسینابپرس)Reviewed by مدیریت سایت on …

2 نظر

  1. سبک اموزشتون عالیه.شفاف و درست ادم درک میکنه واقعا ممنون از زحماتتون .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *